Polohovací rošty do postele Počet produktů: 9

Polohovací rošty do postele jsou rošty, které nabízejí jednoduché ruční polohování části v oblasti hlavy nebo kombinované s nastavením polohy u hlavy a v oblasti nohou. Na každém roštu lze nastavit většinou cca 5-6 výškových poloh, správnou stabilitu v určité poloze zajišuje speciální polohovací kování. Ovládání polohování roštu býva nejčastěji řešeno pomocí textilního popruhu – madla.

Polohovací rošty do postele obsahují podle kvality 15 až 42 integrovaných lamel. Způsob uchycení jednotlivých lamel do roštu je nejčastěji pomocí umělohmotných pouzder, které zajišťují aby rošt nevrzal a dostatečně absorboval působící zatížení.

Podle druhu, počtu a způsobu upevnění lamel má pak každý polohovací rošt svou specifickou nosnost. Proto je třeba při výběru polohovacího roštu dobře zvážit, pro jakou nosnost je danný rošt nastaven a vyroben a tuto skutečnost dobře zvážit.

Nejprodávanější polohovací rošty jsou z kategorie Rošty do postele - AKCE. V nižší cenové hladině jsou nejoblíběnější polohovací rošt Primaflex HN nebo polohovací rošt Systema flex. Náročnější zákazníci pak nejčastěji vybírají polohovací rošt Double Expert, polohovací rošt Relax Expert nebo lamelový rošt Daniel HN 5V.

Typické rozměry pro polohovací rošty jsou: 80x200, 90x200, 100x200, 85x195, 90x190 cm.

Počet produktů: 9